Systemy monitoringu to jedne z najbardziej popularnych rozwiązań, które umożliwiają  zabezpieczenie terenu firmy lub prywatnej posesji poprzez umieszczenie w jej kluczowych miejscach kamer CCTV.

W trosce o jak najwyższą jakość usług współpracujemy wyłącznie z najlepszymi dostawcami sprzętu do monitoringu.

 ochrona mienia miedzybrodzie  rejestratory promocja  kamery kety

Nasza oferta obejmuje szeroki wybór kamer przemysłowych o różnorodnym zastosowaniu, a także sam montaż kamer.  Zawsze są one dobierane odpowiednio do miejsca montażu oraz synchronizowane z rejestratorami. Obraz uzyskiwany przez sprzęt jest najwyższej jakości , czytelny oraz o odpowiednim kontraście. Podgląd z kamer, zarówno lokalny, jak i zdalny, gwarantuje bezpieczeństwo Klienta a także, w razie potrzeby, natychmiastową skuteczną interwencję.  

Zapewniamy profesjonalny montaż kamer .Domy jednorodzinne


Hotele/Pensjonaty

monitoring kety, andrychów, tv cctv,


Sklepy


Hale produkcyjne

 Gdy już zdecydujemy się na instalację monitoringu, musimy konkretnie zaplanować nasze działania:

  • Zastanowić się nad przeznaczeniem i funkcjonalnością monitoringu

W pierwszej kolejności powinniśmy określić nasze potrzeby. Czy kamery mają być widoczne, czy ukryte. Jakiej jakości ma być nagrywany obraz oraz pojemność dysku. Jakie informacje chcemy uzyskać za pomocą monitoringu. Czy bierzemy pod uwagę rozbudowę instalacji oraz, czy chcemy korzystać z dodatkowych funkcji takich jak zdalne sterowanie, czy podgląd przez smartfona.

  • Określić dokładnie obszar, który ma być objęty monitoringiem

Wielkość obiektu decyduje o doborze ilości kamer oraz okablowaniu. Właściwe rozmieszczenie kamer ma szczególne znaczenie. Przykładowo obiekt o powierzchni 1 tysiąca metrów kwadratowych wystarczy zwykle zabezpieczyć czterema kamerami. Oczywiście system może zostać rozbudowany i na poszczególne obszary mogą zostać zamontowane dodatkowe kamery.

  • Określić miejsce, w którym urządzenia będą pracować

Czy będzie to miejsce na zewnątrz, czy we wnętrzu. Czy stanowisko będzie poddane nasłonecznieniu lub deszczom, czy będzie to spokojna praca w biurze, czy obserwacja ruchliwej ulicy.

  • Dobór odpowiednich urządzeń, kamer i rejestratora

Musimy zdecydować czy wybieramy standardowe urządzenia analogowe, czy takie, które pracują za pośrednictwem sieci internetowej IP. Zaletą tych drugich są bardzo szerokie możliwości zdalnej kontroli na odległość, od zwykłej obserwacji po obracanie kamerami, zbliżanie czy oddalanie.

Wybierając kamerę powinniśmy zwrócić uwagę na kąt jej widzenia oraz przysłonę, dostosowującą widoczność do środowiska pracy, dzień/noc. Rozdzielczość, która zapewni nam dobry obraz w jakości Full HD.

Rejestrator powinien być dostosowany do ilości kamer. Musimy zdecydować o prędkości nagrywania i jego trybie. Czy chcemy uruchamiać nagrywanie ręcznie, czy zdalnie, a może po wykryciu ruchu.

Istnieje wiele dodatkowych funkcji monitoringu w zależności od potrzeb, jednak do prawidłowej oceny i doboru urządzeń oraz ich instalacji  potrzebna jest doświadczona firma, która zaoferuje najlepsze rozwiązania do konkretnego zadania.