Systemy Alarmowe Satel - Perfekta-Integra-Versa

Działamy w okolicach

Bielska Białej, Kóz, Kęt, Czańca, Porąbki, Brzeszcz, Oświęcimia, Osieka, Andrychowa, Wadowic, Międzybrodzia Bialskiego, Żywieckiego, Żywca 


Centrale PERFECTA - bezprzewodowa, intuicyjna obsługa, prosta konfiguracja, wygodne sterowanie


Mieszkańcy bloków, kamienic i niewielkich domków jednorodzinnych coraz częściej decydują się na montaż systemu alarmowego. 
Jaką centralę warto wybrać do zabezpieczenia takich stosunkowo niewielkich obiektów? 

Wybór central alarmowych jest bardzo szeroki. Dostępne są urządzenia proste, przeznaczone głównie do ochrony małych budynków, domów jednorodzinnych, domków letniskowych, kiosków czy niewielkich mieszkań lub punktów handlowo-usługowych. Istnieją też rozwiązania stworzone z myślą o większych lokalach czy domach jedno- lub wielorodzinnych, po centrale zaawansowane, służące do zabezpieczania dużych, wielopiętrowych budynków czy całych ich kompleksów. 

Warto przyjrzeć się produktom wprowadzanym do oferty SATEL w marcu bieżącego roku. Jest to nowa seria central alarmowych PERFECTA, w skład której wchodzą cztery modele: PERFECTA 16, PERFECTA 32 oraz ich wersje z komunikacją bezprzewodową - PERFECTA 16-WRL i PERFECTA 32-WRL. Prosta konfiguracja, intuicyjna obsługa oraz wygodne sterowanie to trzy cele, które przyświecały twórcom nowych urządzeń. PERFECTA łączy tradycyjne rozwiązania przewodowe z nowoczesnymi opcjami: sterowaniem z aplikacji mobilnej oraz rozbudową systemu o urządzenia bezprzewodowe

bielsko biala, kozy, kety, oswiecim, alarm-perfekta-bezprzewodowy-montaz 

Nowoczesne rozwiązania - komunikacja przez sieć GSM i drogą radiową

Nowe centrale posiadają wbudowany komunikator GSM/GPRS z obsługą dwóch kart nano-SIM. Zapewnia to ciągłość komunikacji: w przypadku problemów z zasięgiem sieci operatora pierwszej karty, centrala automatycznie przełącza się na drugą. Moduł umożliwia powiadamianie głosowe i przez wiadomości tekstowe oraz zdalne sterowanie za pomocą SMS. Monitoring zdarzeń może być przesyłany do dwóch niezależnych stacji monitorujących, obsługujących m.in. formaty: Contact ID i SIA. Dostępne są trzy tory transmisji: GPRS, GSM oraz SMS, co zwiększa niezawodność i pewność przekazywania informacji o zdarzeniach. Ciekawą funkcją jest możliwość zdalnego sprawdzania stanu konta kart prepaid oraz ustawienia powiadomień przy przekroczeniu minimalnej kwoty dostępnych środków. 

montaz alarmu perfekta, oswiecim, brzeszcze


PERFECTA 16-WRL oraz PERFECTA 32-WRL wyposażone są w moduł kodowanej łączności radiowej 433 MHz. Dzięki temu mogą współpracować z bezprzewodowymi urządzeniami dwukierunkowymi: manipulatorami PRF-LCD-WRL oraz sygnalizatorami MSP-300. System może być także dodatkowo rozbudowany o czujki jednokierunkowe serii MICRA. Jest to szeroka gama urządzeń, obejmująca czujki ruchu PIR i elementy ochrony obwodowej, a także urządzenia specjalne: czujki zalania, dymu i ciepła. Na potrzeby współpracy z serią PERFECTA zaprojektowany został jednokierunkowy pilot MPT-350, charakteryzujący się dalekim zasięgiem działania - do 400 m. Posiada on 5 przycisków, które umożliwiają wywoływanie do 6 funkcji sterujących. Dla łatwego odróżnienia od pilotów MPT-300 oraz APT-100, model MPT-350 ma obudowę koloru białego. System bazujący na centralach PERFECTA może być obsługiwany przez 15 użytkowników. Każdy z nich może posiadać swój, spersonalizowany pod względem funkcji, egzemplarz pilota. 

Centrale z modułem radiowym dają możliwość budowy systemów całkowicie bezprzewodowych oraz w pełni przewodowych. Urządzenia te umożliwiają także stworzenie instalacji hybrydowych, łączących funkcjonalności obu typów instalacji. W takim systemie mogą się więc znaleźć np. manipulatory bezprzewodowe PRF-LCD oraz dowolne czujki i sygnalizatory przewodowe. Tego typu rozwiązanie jest nie tylko wygodne - może też przyczynić się do ograniczenia kosztów instalacji, gdyż urządzenia przewodowe z reguły należą do niższej półki cenowej. 

Aby móc nawiązać zdalną komunikację centrala nie musi posiadać zewnętrznego IP, nie jest również wymagana zaawansowana konfiguracja sieci. Połączenie realizowane jest z użyciem funkcji bezpiecznego zestawiania połączeń SATEL.